logo

21 Ağustos 2007

Hacı Emin Yurdu geleneksel İncir Günü etkinliği yapıldı

Aydın’da 26 yıldır faaliyet gösteren Hacı Emin Öğrenci Yurdu mezunları, geleneksel ‘İncir Günü’nde bir araya gelerek hasret giderdi. Çok sayıda eski mezunun katıldığı incir gününde, mezunlar dönem arkadaşlarıyla eski günleri yad ederek öğrencilik yıllarına döndü.
Aydın’ın hayırsever işadamlarından merhum Hacı Emin Özalp tarafından 26 yıl önce yaptırılan Hacı Emin Öğrenci Yurdu mezunları, bu yıl 12.’si düzenlenen incir gününde bir araya geldi. İncir gününde, 23 yıllık mezunların anılarının yer aldığı fotoğraf sergisi de açıldı. Kuran-ı Kerim okunarak başlayan incir gününde, eski mezunlar anılarını katılımcılara anlatarak mazide kalan günleri yad etti. Yurt mezunları, geçmiş yıllarda olanakların çok kısıtlı olmasına rağmen büyük başarılar yakaladıklarını ve şu anda hepsinin bir mesleği olduğunu belirterek, yurt görevlilerine teşekkür etti. Eski öğrenciler gençlerin çok çalışarak bu başarı geleneğini sürdürmelerini istedi.
Etkinlik kapsamında yurt ve öğrencilere destek veren kişi ve kurumlara teşekkür plaketi verildi. Yurdun bahçesinde verilen akşam yemeğinden sonra çeşitli etkinliklerle devam eden incir günü, gece geç saatlere kadar devam etti.
Hacı Emin Yurdu’nun başarıyla özdeşleştiğini ve her yıl üniversite sınavlarında başarılarında yüzde 95 oranında başarı sağladıklarını kaydeden Yurt Müdürü Ali Altıntaş, kendilerine destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür etti. Altıntaş “26 yıldır faaliyete devam eden yurdumuzdan bu güne kadar yaklaşık 5 bin öğrencimizi değişik okullardan mezun ederek hayata hazırladık. Hepsi de iş güç sahibi oldular. En büyük mutluluğumuz vatana millete faydalı gençleri yetiştirmek. Bu yıl ÖSS’ye giren 25 öğrencimizden 23’ü değişik üniversitelerin lisans programlarına kazandı. Öğrencilerimizin bu başarısı bizim yorgunluğumuzu gideren en büyük unsur. Başarımıza katkı sağlayan başta idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz olmak üzere yurdumuza her türlü desteği veren herkese sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.
(İHA)

Share