logo

08 Haziran 2013

Aydın Lisesi Mezunları Pilav Gününde Buluştu

Aydın Lisesi, Aydın Lisesi Mezunları Derneği ve Aydın Lisesi Okul Aile Birliği tarafından her yıl Haziran ayının ilk Perşembe günü düzenlenen geleneksel pilav günü, eski mezunları bir araya getirdi.

Okul bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğe eski bakanlardan Nait Menteşe’nin yanı sıra Aydın Lisesi'nin yetiştirdiği iş ve siyaset dünyasından birçok ismin katıldığı pilav gününe, eski ve yeni mezunlarla, öğrenciler katıldı.

Pilav günü mezunların hep bir ağızdan söylediği İstiklal Marşı'nı ve Aydın Lisesi Marşı ile başladı, Aydın Lisesi Halk Oyunları Ekibi'nin zeybek gösterileri ise ilgiyle izlendi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Aydın Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Selam Dündar Böceklioğlu, "2005 yılında kurulan derneğimiz, o günden bugüne büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürüyor. En büyük hedefimiz, okulumuza sahip çıkmak ve onu koruyup yaşatmak. 'Geçmişine sahip çıkmayanlar, asla geleceğe umutla bakamazlar' düşüncesiyle hareket ediyor, elimizden geldiğince okulumuza sahip çıkmaya çalışıyoruz. Derneğimiz her geçen gün hızla büyüyerek üye sayısını artırdı ve Aydın Lisesi mezunu üniversite öğrencilerine düzenli olarak burs veriyor. Burslu öğrenci sayımızı artırmak için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklere katılarak bizlere destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Pilav gününe katılan Nait Menteşe’de mezunlar derneğine üye olurken, dernek yönetimi tarafından kendisine okul arması hediye edildi. Nait Menteşe okul yıllarıyla ilgili çeşitli anılarını anlatırken, okul içerisinde kurulan sergi mezunlardan yoğun ilgi gördü.

1948 yılında kurulan Aydın Lisesi’nin binlerce mezunu pilav gününde hasret giderirken, katılımcılara pilav ve ayran ikram edildi.

(İHA)

Share