logo

01 Haziran 2013

Aydın Lisesi Mezunları Burs İçin Toplandı

Aydın Lisesi Mezunları Derneği (ALMED) tarafından düzenlenen gecede okul mezunu üniversite öğrencilerine burs vermek için eski mezunlar bir araya geldi.

Aymendo Tesisleri'nde gerçekleştirilen geceye eski bakanlardan Nahit Menteşe, Aydın Valisi Kerem Al, Aydın İl Emniyet Müdürü Ahmet Turan Temel, Aydın Lisesi Müdürü Ertuğrul Irmak, CHP İl Başkanı Barkan Kalınomuz ve çok sayıda Aydın Lisesi mezunları katıldı. Gecenin açılış konuşmasını yapan ALMED Başkanı Selma Böceklioğlu Dündar, “Aydın Lisesi’ni koruyup yaşatmayı amaç haline getirdiğimiz için 2005 yılında bu derneği kurduk. Dernek olarak Aydın Lisesi’nden mezun olup üniversitelerde okuyan öğrencilerimize burs veriyoruz. Okuldan mezun olan birçok kişi de buna destek oluyor. Desteklerinden dolayı eski mezunlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

ALMED olarak burs verdikleri öğrenci sayısını arttırmak istediklerini de dile getiren Dündar, “Şuanda burs verdiğimiz 9 öğrencimiz var. Dernek olark biz bu sayıyı 119 lara çıkarmak istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda da bu tür etkinlikler düzenliyoruz. Öte yandan yurt içi ve yurt dışında yaşayan tüm Aydın Lisesi mezunlarına ulaşarak üye sayısını arttıracağız. Derneğimize sürekli gelir getirecek projeler üretmek için de çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Derneğin yeni yönetimi katılımcılara tanıtılırken, Başkan Dündar, eski dernek Tülay Aydın’a hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Daha sonra sahneye Latin Müziği sanatçısı Ata çıkarak konukları eğlendirdi.

(İHA)

Share