logo

29 Ağustos 2007

Avrupalı öğrenciler Kuşadası’nda

Avrupa Öğrencileri Forumu’nun (AEGEE) Ankara Şubesi tarafından düzenlenen Yaz Üniversitesi etkinliği kapsamında 16 Ağustos tarihinde Türkiye’ye gelen 45 yabancı öğrenci, Kuşadası’nda 1 hafta tatil yaptı. 18 ayrı ülkeden 45 üniversite öğrencisini konuk eden öğrencilere Kuşadası’nda en büyük destek ise Ticaret Odası’ndan geldi.
Yabancı üniversite öğrencilerini konuk eden AEGEE Ankara şubesi tarafından gerçekleştirilen etkinliğin grup lideri Ayşe Aydın, Avrupa’nın 59 ülkesinde 251 şehrinde örgütlü Avrupa Öğrencileri Forumu’nun 17 bin üyeye sahip olduğunu belirterek, “Ankara şubemizde 150 civarında üyemiz var. Konuklarımız 16 Ağustos’ta Ankara’ya geldiler. Ankara ve anıtkabir ziyaretinin ardından, İzmir’e geldik. Kuşadası Ticaret Odası’nın desteğiyle önce Pamukkale, Şirince, Efes ve Meryemana’yı ziyaret ettik. Kuşadası’nda çok iyi bir tatil geçirdik. Yabancı arkadaşlarımız da çok memnun kaldılar ve Türkiye ile ilgili olumlu izlenimler edindiler” dedi.
Yaz Üniversitesi düzenleme komitesi ise şu isimlerden oluşuyor: Ayşe aydın, Mustafa Yiğit Pesen, Hatem Efe, Ayşe Çelebi ve Emre Kalkan.
Öğrenci grubunu ağırlayan Ticaret Odası ise 29 Ağustos günü Kuşadası’ndan ayrılacak öğrenci gruba Macit Restoran’da bir öğle yemeği verdi. Öğrencilere Kuşadası’nı tanıtan CD ve broşürler hediye eden Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, grup adına Ayşe Aydın’a bir plaket verdi. Yabancı öğrencileri Kuşadası’nda ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Akdoğan, bu tür organizasyonların gelecekte ülkelerini yönetecek gençlerin yakınlaşmasına olanak sağladığını ve ülke tanıtımı için büyük önem taşırdığını ifade etti.

(İHA)

Share