logo

18 Temmuz 2013

ADÜ’den Uluslararası İşbirliği

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ile Güney Kore Hükümetince desteklenen proje kapsamında Güney Kore’nin 7 farklı üniversitesinden öğrenci, 2014 Ocak ayına kadar ADÜ Veterinerlik Fakültesi’nde staj yapacak.

Adnan Menderes Üniversitesi ile Güney Kore Hükümetince desteklenen ve üniversite öğrencilerinin yurt dışında 6 aylık staj programlarına katılmalarını organize eden Tomorrow Foundation for Youths and Rural Development (Gençlik ve Kırsal Kalkınma İçin Yardım Vakfı) arasında 2013 yılının Haziran ayında staj eğitimi için işbirliği protokolü imzalandı. İşbirliği protokolü kapsamında Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne 7 farklı üniversiteden 4 kız ve 4 erkek olmak üzere toplam 8 öğrenci 15 Temmuz 2013 tarihinde staj yapmak üzere geldi. Öğrenciler, 2014 yılının Ocak ayına kadar ADÜ Veteriner Fakültesi ile ADÜ Veteriner Fakültesi’nin anlaşmalı olduğu işletmelerde staj yapacak.

15 Temmuz 2013 tarihinde stajlarının ilk gününe başlayan öğrenciler, ADÜ Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Recai Tunca ve Dış İlişkiler Ofisi Uzmanı Öncel Sencerman eşliğinde Uluslararası İlişkilerden Sorumlu ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. A. Seda Saracaloğlu’nu ve aynı zamanda ADÜ Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi olan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Belge’yi makamlarında ziyaret etti.

Türkiye’ye gelmeden önce Türkçe öğrenmeye başlayan öğrenciler programdan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Programın Türk öğrenci ve öğretim elemanlarını da kapsayacak şekilde genişletilmesi ve Kore’deki üniversitelerle işbirliğinin geliştirilmesi planlanıyor.

(İHA)

Share