logo

09 Mart 2007

UTSO BAŞKANI TEŞVİK YASASINDAKİ DÜZENLEMEYİ DEĞERLENDİRDİ

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Başkanı İsmail Karaman yaptığı yazılı açıklamada teşvik yasasında yapılan değişikliğin sanayicileri sevindirdiğini söyledi.
5084 ve 5350 Sayılı Yatırım Teşvik Kanunda yapılan düzenlemenin yerinde bir düzenleme olduğunu ve başından beri bu düzenlemeyi savunduklarını söyleyen İsmail Karaman, “Yapılan düzenlemeyle yatırım yeni olmasa bile en az 10 işçi çalıştıran işyerlerine teşvik imkanı sağlanacak. Böylece eski işletmeler de kanun kapsamına alınmış oldu. Enerji, SSK işveren payı ve gelir vergisi stopajında sağlanan indirimler tüm üreticilere sağlanacak. Bu düzenleme herkese eşit yaklaşım anlamına geldiği için haksız rekabetin önüne geçilmiş oldu. Çünkü teşvik kanunu eski haliyle sadece yeni yatırımcıya yönelikti” dedi.
Teşvik kanunundaki düzenleme için uzun süredir yoğun bir çalışma yürüttüklerini de ifade eden Karaman, “Yoğun uğraşlarımız sonucu artık eski yatırımcılarımız da kanunda faydalanabilecek. Sanayi Bakanımız Sayın Ali Coşkun ile yaptığımız görüşmelerde de deri sanayicilerimize yönelik bir destek peşindeyiz. Karma Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınma kredisi ile ilgili bir dizi çalışma içerisindeyiz. Amacımız deri sanayicimize rahat bir nefes aldırmak” diye konuştu.

(İHA)

Share