logo

02 Mart 2007

UŞAK’TA TARIMSAL YAYIMI GELİŞTİRME PROJESİ

Tarım İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törenle Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi (TAR-GEL) çerçevesinde 21 sözleşmeli Ziraat mühendisi ve Veteriner hekime katılım belgesi verildi.
Törene Vali Kayhan Kavas, Uşak Milletvekili Ahmet Çağlayan, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Pehlivan, Tarım İl Müdürü Atilla Arslan, İlçe ve belde belediye başkanları katıldı.
Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın TAR-GEL projesi kapsamında Uşak’ta 21 sözleşmeli personelin köy ve grup merkezlerinde görevlendirildiğini belirten Uşak Tarım il Müdürü Atilla Arslan, “Bunlar 14 Ziraat Mühendisi, 7 Veteriner Hekimden oluşmaktadır. Bu personel, köy merkezlerinde ikamet etmekte, merkezleriyle birlikte il genelinde 160 köye eğitim ve yayım başta olmak üzere tarım ve hayvancılık konularında 24 saat hizmet vermektedirler. Söz konusu personele, İl Müdürlüğümüz tarafından 15 günlük hizmet içi eğitim düzenlenmiştir. Eğitimde sözleşmeli personele Bakanlığımızın teşkilatlanma yapısı, taşra teşkilatının örgütlenmesi, tarımsal yayımda iletişim kurma eğitim ve yayım metotları konularında bilgiler verildi” dedi.
Eğitimi tamamlayan 21 sözleşmeli personelin Uşak tarımının ve hayvancılığının gelişmesinde büyük katkı sağlayacağına inandığını belirten Uşak Valisi Kayhan Kavas, “Yeni personele yeni görevleri hayırlı olsun diyorum. Görev yapacağınız yer artık sizin yuvanız. Belli bir süreden sonra başka bir yere naklen geçerim gibi bir olay söz konusu değil. Bunu sözleşmede bilerek imza attınız. Bunu bilirseniz oraya o gözle yerleşirsiniz, orada ilişkilerinizi hizmetlerinizi ona göre hazırlarsınız. Bizler her zaman yanınızda ve destek olacağız. Benim ciddi önerim sizlere şudur; kendinizi sürekli yenileyin. Her an kendinizi daha üst görevlere hazır ve diri tutun. Kendinizi yarınlara hazırlayın. Teknolojiyi sürekli takip edin diyorum, tekrar yeni görevinizde başarılar mutluluklar ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından 21 sözleşmeli personele sertifikaları Uşak Valisi Kayhan Kavas tarafından verildi.
(İHA)

Share