logo

29 Ocak 2007

ÜLKÜCÜLER, MARMARİS’TE ABD’Lİ ASKERLERİ PROTESTO ETTİ!

Muğla ve Marmaris Ülkü Ocakları’na üye bir grup, Marmaris’te bulunan Amerikan savaş gemisini protesto etti. Kerkük bayrakları taşıyan ülkücüler, Marmarisli esnafa Amerikan askerlerini dükkanlarına almama çağrısı yaptı.
Öğle saatlerinde Marmaris Ülkü Ocağı binasında toplanmaya başlayan ülkücüler, saat 15.00 sıralarında Kerkük, Üç Hilal ve Türk bayrakları açarak ABD Deniz Filosu’na ait “USS Bataan (LHD)” isimli savaş gemisinin karşısında kadar yürüdü. Limandaki kafelerde oturan Amerikan askerleri, yat limanı boyunca yürüyen grubu şaşkın bakışlarla seyretti. Geminin karşına geçerek İstiklal Marşı’nı okuyan ülkücüler, sloganlar atarak Amerika’yı protesto etti. Grup adına basın açıklaması yapan Muğla Ülkü Ocakları Başkanı Muammer Özgen, “Irak’ta çocuk, ihtiyar, kadın, kız demeden masum insan ların kanına giren ABD’li Conileri ilçe mizde istemiyoruz. Ve yine Irak’ın kuze yinde Kerkük’te soydaşlarımıza karşı uy guladıkları baskı, yıldırma ve katliam unutulmamıştır. Paralı Romalı askerler ve Haçlı grubu çakal sürüleri akıttıkları kanda boğulacaklardır. Dualarımız ve gönlümüz Iraklı çocuklar, kadınlar, mazlumlar ve vatan müdafaası yapan direnişçilerledir. Gönlümüz Irak’ta yıllardır; Türklük mücadelesi veren Irak Milli Türkmen Cephesi ile beraberdir. Musul-Kerkük mazide Türk’tü atide de Türk kalacak. Marmarisli hemşehrilerimizden bu Coni sürülerini dükkanlarına, işyerlerine alma maları, kanlı paralarını kabul etmemelerini talep ediyoruz. Haysiyetsizce yaşamaktansa şereflice ölmeyi tercih eden bir milletin evla dıyız” dedi.
“Daha dün Türk askerinin kafasına çuval geçiren bunlar değil miydi? Beldemizde şu an onlara tatil yaptırıyoruz” diyen Özgen, “Amerikan askerlerini beldemizde istemiyoruz. Irak, ABD’ye mezar olacaktır. Şu unu tulmamalıdır ki, rüzgar eken fırtına biçer. Marmaris, ABD’li askerler için artık yeterince gü venli bir yer değildir” diye konuştu.
Irak’ta ölen müslümanların ruhuna okunan Fatiha’nın ardından grup, olaysız dağıldı. aydın
(İHA)

Share