logo

03 Temmuz 2013

Torbalı’da Kastaş Kağıt Fabrikası Yandı

7 Eylül Sanayi Sitesi’ndeki KASTAŞ Kâğıt ve Ambalaj Fabrikası dün gece geç saatlerde elektrik kontağından çıkan yangında alevlere teslim oldu.Yangın, Torbalı İtfaiye amirliğince uzun süren çalışmanın ardından söndürüldü

KASTAŞ Kâğıt ve Ambalaj Fabrikası gece 02.00 sularında yandı. 7 Eylül Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren fabrikada çıkan yangın büyümeden kontrol altına alındı. Sekiz itfaiye aracının katıldığı söndürme çalışmalarına, fabrika içinde özel köpük kullanıldı. Üç saat süren çalışma sonrasında fabrikada yapılan incelemenin ardından yangının elektrik kontağından çıktığı tespit edildi.

İTFAİYE ERLERİ ZOR ANLAR YAŞADI

Gece geç saatlerde başlayan ve yoğun duman ve sis perdesinde alevlerle mücadele eden itfaiye erleri zor anlar yaşadı. Yangını söndürmek için çalışan bazı itfaiye erleri dumandan etkilendi. Üç saat süren çalışma sonrasında yangını söndüren itfaiye erleri, sabahın ilk saatlerine kadar olay yerinde kalarak, soğutma çalışması yaptı. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı fabrika ve çevresinde, korkulan olmadı ve yangın kısa sürede kontrol altına alınarak, çevrede bulunan işyerlerine alevlerin ulaşmasına engel olundu.

İşadamı Hakan Özçiftçi’ye ait işletmede yangınla meydana gelen maddi kayıbın önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.

(İHA)

Share