logo

05 Ekim 2007

Terör kurbanı genç toprağa verildi

Buca ilçesinde, dün bombalı saldırılarda hayatını kaybeden 29 yaşındaki Atilla Eraslan toprağa verildi.
Dün, İzmir’in Buca ilçesi Şirinyer semtinde meydana gelen ikinci patlamada hayatını kaybeden Atilla Eraslan için Buca Park Camii’nde öğle namazını müteakiben cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy’un yanı sıra İzmirli milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı. Törende ayakta durmakta zorlanan anne Kevser Eraslan ile baba İrfan Eraslan’a yakınları destek olmaya çalıştı. 29 yaşındaki oğlunu terör
nedeniyle kaybeden acılı anne Kevser Eraslan’ın sessiz çığlıkları yürekleri dağladı. Sağlık ekibinin sık sık müdahale ettiği anne “Hepiniz bağırın da düşmanlar duysun. Benim yavrum kimseye kıyamazdı, bu ona hiç yakışmadı. O benim nur yüzlümdü. Evlenecekti de ben ona düğün yapacaktım” diye ağladı. Ayakta duramayan anneye baş sağlığı dileyen Vali Kıraç’a da seslenen anne, “Sen böyle bir şeyi kabul edebilir misin vali bey? Benim yavrumun orada yatması ona yakıştı mı?” diyerek isyan etti.
Cenaze namazının ardından bir konuşma yapan Vali Kıraç, “Bu acıları yaşatanlar kendi akıttıkları kanda boğulacaklardır” dedi.
Oğlunu kaybetmenin acısına dayanmaya çalışan baba İrfan Eraslan ise Türk bayrağı örtülü tabuta sarılarak dakikalarca ağladı. Ayakta durmakta zorlanan baba için tabutun başına bir sandalye konuldu. İrfan Eraslan cenaze namazına kadar sandalyede oğlunun tabutu başında oturdu.
DÖRT ARKADAŞTILAR
Bombalı saldırılarda hayatını kaybeden Atilla Eraslan’ın çocukluk arkadaşları Evren, Oktay ve Semih cenaze töreni boyunca kaybettikleri arkadaşları Atilla’nın tabutu başında durdular. Aynı mahallede büyüyen dört arkadaşın şimdiye kadar hiç ayrılmadıkları öğrenildi. Arkadaşlarının iki kez üniversiteyi kazandığı, ancak tek çocuklarına çok düşkün olan ailenin oğullarını şehir dışına yollamak istemedikleri için üniversiteye kayıt yaptırmadığı öğrenildi. Askerliğini Ankara’da yapan Atilla’nın Afganistan’daki
özel birlikler için de seçildiği ancak gitmediği öğrenildi. Cenaze namazının kılınmasının ardından “Kahrolsun PKK”, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları eşliğinde omuzlarda taşınan Atilla Eraslan’ın cenazesi defnedilmek üzere Buca Kaynaklar Mezarlığı’na götürüldü.
TERÖR MAĞDURLARI CENAZE TÖRENİNE KATILDI
Yeğeni Ufuk Yücedeniz’i Kuşadası’nda bir dolmuşa konan bombanın patlaması sonucu kaybeden teyze Hüsniye Ülcay da cenaze törenine katıldı. Atilla Eraslan’ın omuzlarda taşındığı sırada bölücü terör örgütü aleyhine sloganlar atan teyze, “bombalar patlayınca ben de yeğenimi kaybettim. Lanet olsun bu teröre, lanet olsun PKK’ya” diye feryat etti.

(İHA)

Share