logo

05 Ağustos 2013

Selçuk İstasyon Meydanı Uygulama Ödülüne Aday Gösterilecek

Selçuk Belediyesi’nin yıllardır sürdürdüğü restorasyon ve düzenleme çalışmaları ile dünya standartlarında bir meydana dönüşen İstasyon Meydanı, Şehir Plancıları Odası’nın İyi Uygulama Ödülü’ne aday gösterilecek.

Pamucak Kampı’na konuk olan ve Selçuk merkezine düzenledikleri gezide Selçuk Belediyesi tarafından İstasyon Meydanı’na yeni kazandırılan etkinlik ve sergi alanını gören şehir plancıları, Selçuk Belediyesi’nin yıllardır çeşitli restorasyonlar ve düzenlemeler yaptığı İstasyon Meydanı’nın Raci Badem İyi Uygulama ödülüne aday gösterme kararı aldı. Şehir Plancıları Odası tarafından, kent planlama/şehircilik konularında uygulamaya girmiş, sorun çözmeye yönelik başarılı plan ve projelere ilişkin değerlendirme ve ödüllendirme amacıyla gerçekleştirilen "Raci Bademli İyi Uygulamalar Ödülü" yarışması aynı zamanda bir prestij ödülü.

Göreve geldiği ilk günden bu yana Carpouza Kafe, Kent Belleği Merkezi, Tarihi Bizans Su Kemerleri restorasyonu gibi İstasyon Meydanı için önemli düzenlemeler yapan Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür, “Ayrıca İş Bankası binası ve Efes Mandırası gibi görüntü kirliliği yaratan yapıları da kamulaştırarak yıktık. Meydanın ve kentin nefes almasını sağladık. Öte yandan meydana kazandırdığımız yeni etkinlik ve sergi alanı da büyük beğeni kazandı. Şehir Plancıları Odası İstasyon Meydanı’ndaki çalışmalarımızı bu önemli ödüle aday görüyor. Diğer taraftan Büyükşehir Belediyesi Tarihe Saygı ödülleri için de güçlü bir adayız. Hızlı tren projesi tamamlandığında İzmir’in güney kapısı olacak bu önemli meydan için yıllardır yürüttüğümüz bu uzun soluklu çalışmaların hem halkımız hem de yetkili makamlarca takdir edilmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Teşekkür ederiz” diye konuştu.

(İHA)

Share