logo

13 Ağustos 2007

Rahşan Ecevit’in eski otomobilinden 12 kilo eroin çıktı

Denizli’de, polis tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, Rahşan Ecevit’in eski otomobilinde 12 kilo eroin ele geçirildi.
Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi ekipleri, 5 gün önce yapılan bir ihbar üzerine operasyon düzenledi. Van’dan Denizli’ye gelen ve 12 kilo eroin olduğu öğrenilen 06 RTZ 88 plakalı araç Denizli-Afyonkarahisar yolunda takibe alındı. Aracı Pamukkale kavşağında durduran ekipler, araç sürücüsü S.E (26) ile araçta bulunan A.E. (35) isimli şahısları gözaltına aldı. Denizli Emniyet Müdürlüğü bahçesine çekilen araçta kaporta ustaları getirilerek tampon, kaporta, motor, bagaj, tavan ve
tabanında detaylı arama yapıldı. Ekipler araç üzerinde son olarak kontrol ettiği kapı iç kısımlarında eroin buldu. Zula tabir edilen yerde ele geçirilen her biri 500 gram ağırlığında 24 paket halinde toplam 12 kilo 229 gram eroin ele geçirildi. Aracın, eski Başbakanlardan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in eski aracı olduğu ve daha sonra satıldığı öğrenildi.

(İHA)

Share