logo

19 Şubat 2007

ÖZEL OKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI KAMPANYA

Aydın Özel Muzaffer Ancın İlköğretim Okulu, geleneksel olarak sürdürdüğü çevre köy ilköğretim okullarına yönelik yardım kampanyasını bu yılda devam ettiriyor. Özel Muzaffer Ancın Okul Aile Birliği’nin katkılarıyla yapılan yardımlar çerçevesinde, geçen yıl İncirliova İlçesi’ne bağlı Yazıdere Köyü İlköğretim Okuluna 2 adet bilgisayar yardımında bulunulmuştu.
Bu yılda çevre köy ilköğretim okullarına yardım kampanyası yapan okul aile birliği üyeleri, öğrencilerin evlerindeki oyuncakları toplayıp kız ve erkek öğrencilere ayrı ayrı olmak üzere toplam 108 paket haline getirdi. Hazırlanan hediye paketleri Bozdoğan ilçesine bağlı Yakaköy, Kazandere ve Örtülü köyleri ilköğretim okullarında ana sınıfı öğrencilerine dağıttı. Düzenlenen hediye dağıtım törenlerine, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müfettişi Cengiz Yağış, Muzaffer Ancın İlköğretim Okulu Müdürü Murat Çelen, Okul Aile Birliği Başkanı Nalan Sarayköylüoğlu, okul aile birliği temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
Cengiz Yağış törende yaptığı konuşmasında, köylerdeki öğrenciler ile merkezdeki öğrenciler arasında dayanışma sağlayarak il gelelindeki eğitim seviyesini yükseltmek istediklerini ifade etti. Bu projenin ilk adımı olan oyuncak paylaşımını gerçekleştirdiklerini kaydeden Yağış, bu kampanyaya katkı sağlayan her kese teşekkür etti. Duygulu anların da yaşandığı oyuncak dağıtım töreninde minik öğrenciler birbirlerine sevgi ve dostluk mesajları verdiler. Özel Muzaffer Ancın İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Nalan Sarayköylüoğlu, dayanışma ve yardımlaşma kampanyasına öğrencilerin katılmasına özen gösterdiklerini belirterek “Okul aile birliği ve öğrenciler olarak bizler, eğitime katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kampanyaya destek veren öğrencilerimizle birlikte velilerimiz de kutluyorum” dedi.
Okul Müdürü Çelen ise konuşmasında, eğitimin vazgeçilmezi olan sevgi, güven ve yardımlaşmanın öğrencilerin kişiliğine yerleştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Bu ve buna benzer kampanyalarla toplumda paylaşma duygusunu yerleştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Çelen, “Öğrencilerimizin en çok sevdiği oyuncağını başkaları ile paylaşabilmesi gelecekte insanlara, vatana, millete ve devlete güzel hizmetler yapacaklarının birer göstergesidir” ifadelerine yer verdi.
(İHA)

Share