logo

29 Ağustos 2013

Onlar Yarının Hidayet’i Kerim’i, Oğuz’u Olacak

Potanın gelecekteki yıldızları 2. Gediz Cup’ta karşı karşıya geldi. 12 ve 13 yaşındaki basketbolcular, bir hafta boyunca ter döktü, yetenekleri ve mücadele ruhlarıyla umut saçtı.

Gediz Üniversitesi ve İzmir Basketbol İl Temsilciliği bir kez daha el ele verdi. Basketbola yeni yıldızlar kazandırmak, küçük sporcuları teşvik etmek amacıyla 2’nci Gediz Cup gerçekleştirildi. 12 ve 13 yaşındaki basketbolcular ayrı gruplarda karşılaştı. 2000 doğumluların ter döktüğü A grubunda Dokuz Eylül Gençlik, Gediz Üniversitesi, Pınar Karşıyaka, Mavişehir, Kemalpaşa Belediye ve Vestel yer aldı. 2001 doğumlulardan oluşan B grubunda ise Buca Basketbol Akademisi, Vestel, Dokuz Eylül Gençlik, Çovak, Karşıyaka Belediye ile Nergis maçlara çıktı.

Yarının Hidayet Türkoğlu’su, Kerem Gönlüm’ü, Ömer Onan’ı, Oğuz Savaş’ı olacak küçük dev adamlar, Gediz Üniversitesi Seyrek Kampüsü’nde bir hafta boyunca ter döktü. Sergiledikleri mücadeleyle nefes kesen, gelecek için umut veren basketbolcuları aileleri de yalnız bırakmadı, alkışlarıyla destekledi.

Nefes nefese geçen turnuvada hem A hem de B gruplarında şampiyonluğa Dokuz Eylül Gençlik ulaştı. A grubunda Gediz Üniversitesi ikinci, Pınar Karşıyaka üçüncü oldu. B grubunda ise Nergis ikinci, Karşıyaka Belediye üçüncü sırada tamamladı. Dereceye giren takımlar kupayla, basketbolcular da madalyayla ödüllendirildi.

 

 

(İHA)

Share