logo

14 Eylül 2007

OKS’de başarılı olan görme engelli öğrencilere validen altın

Denizli Valisi Hasan Canpolat, 2007 Ortaöğretim Kurumları Sınavı’nda (OKS) başarılı olan Denizli Görme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencilerini Cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi.
Denizli Görme Engelliler İlköğretim Okulu’nda düzenlenen ödül törenine, Denizli Valisi Hasan Canpolat, Denizli Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ekici, okul yöneticileri, Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Himmetli ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan okul müdürü Gökhan Atalay, Denizli Görme Engelliler İlköğretim Okulu’nun elde ettiği başarı ile, Türkiye’deki görme engelliler okulları arasında önemli bir yer edindiğini ve bu başarının gururunu yaşadıklarını söyledi. Denizli Görme Engelliler İlköğretim Okulu’nun, Türkiye’de müstesna bir yere sahip olduğunu ve bu yıl verdiği mezunların elde ettiği başarı ile de, bunu kanıtladığını belirten Denizli Valisi Hasan Canpolat, “Bir ilköğretim okulundan mezun olan öğrencilerin, yarısından fazlasının sınavla alınan okullara girmesi büyük bir başarı. Bir özel eğitim kurumunun bu başarıyı göstermesi örnek teşkil edecek bir başarıdır. Bu öğrencilerimiz, diğerlerine nazaran dezavantajlı olarak eğitimlerini sürdürüyor. Buna rağmen elde ettikleri başarı takdire şayan. Bu başarıda okul yönetimi, öğretmen ve Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin büyük katkı ve emeği var. Hepsini kutluyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından, Vali Hasan Canpolat OKS’yi kazanarak çeşitli liselere yerleşen 6 öğrenciyi birer Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi. Denizli Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ekici ve Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Himmetli de, sınavı kazanan öğrencilerin yanısıra, mezun olarak değişik liselere yerleşen öğrencilere çeşitli ödüller verdiler.

(İHA)

Share