logo

15 Ağustos 2013

Ödemiş’te Yeni Otopark Çalışması

Ödemiş’teki otopark sorununa katlı otopark, mahalle otoparkları, cep otoparkları yaparak çözümler üretmeye çalışan Ödemiş Belediyesi, son olarak Kayalı Sokak’ta yaptığı açık otoparkta sona yaklaşıyor.

Emmioğlu Mahallesi’nde Yıldız Çarşısı olarak bilinen bölgede belediye tarafından kamulaştırmalar yapılarak düzenlenen açık otoparkın, çarşı esnafının araçları ve özellikle şehir dışından ilçeye turizm amaçlı gelen otobüslerin kullanımı için yapıldığı bildirildi.

4.500 metrekare alanda yapılan açık otoparkın kaldırım ve bordür çalışmaları ile tuvalet ve büfenin yer aldığı bölüm geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Otopark etrafındaki Helvacı ve Soylu Sokak ile Arif Çıkmazı’ndaki binaların cepheleri sıvanarak, boyandı. Yollar ise bazı bölgelerde asfalt bazı bölgelerde kilit taş döşenerek, güzel bir görünüme kavuştu. Açık otopark içindeki 2.600 metrekare alanda kilit taş döşemeye başlayan ekipler, kısa sürede otoparktaki çalışmaları tamamlayacaklar.

Kayalı Sokak’taki açık otoparkın şehir dışından gelen otobüsler için büyük rahatlık olacağını belirten Belediye Başkanı Bekir Keskin şunları söyledi: “Bu otopark hem Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi (ÖYKAM) hem de doğal ortamda yetişen taze meyve ve sebzenin satıldığı bölgenin en büyük açık pazarı olan Cumartesi Pazarı’mız için önemli bir hizmet olacaktır. Kadın el sanatları konusunda da önemli bir yere sahip kentimize, Cumartesi günleri çevre il ve ilçelerden otobüslerle çok sayıda yerli turist gelmektedir. Otobüslerin kent merkezinde yolcu indirirken ya da alırken trafiği aksattığını gözlemledik. Kayalı Sokak’ta yaptığımız açık otoparkla kent içindeki trafik yoğunluğunu azaltmayı planlıyoruz”

 

(İHA)

Share