logo

28 Ağustos 2013

Ödemiş’te Mahalle Sakinlerinin Yol İsteği

Ödemiş’te yapılaşmanın hızla arttığı yerleşim yerlerinden olan Süleyman Demirel Mahallesi’nde 1027 sokak sakinleri geçen yıl Ödemiş Belediyesi’nin toprak olan sokaklarını düzenlemek için altyapı çalışması yaptığını ancak çalışmaların öylece kaldığını ve yaz boyunca toz sorunu yaşadıklarını belirtti. Asfalt sezonu kapanmadan sokaklarının yapılmasını isteyen vatandaşlar, kışın da çamurla uğraşmak istemediklerini söylediler.

1027 sokak sakinleri adına konuşan Tekin Kayış, “Mahallemizde yapılaşma hızla artıyor. Buna paralel olarak nüfus da artmış durumda. Ancak bazı hizmetlerde gecikmeler yaşanıyor. Saraçoğlu Caddesi’nin devamıyla kesişen sokağımıza geçen yıl yol yapımı için toprak serildi. Ancak o gün, bugündür hiçbir çalışma olmadı. Yaz mevsiminde toza sabrettik. Ancak kışın çamurla uğraşmak istemiyoruz. Saraçoğlu Caddesi’nin devamında ve bizim oturduğumuz bölgede yollar hala toprak” dedi.

Mahalle sakinleri olarak belediyeden girişim beklediklerini kaydeden Kayış, “Geçen gün gazetelerimizde köylerimizin yollarının asfalt kaplaması haberini okuyunca çok sevindik. Aynı şekilde bizim de çamur içinde kalmamamız için bir çalışma da Ödemiş Belediyemizden bekliyoruz. Geçen yıl altyapısını hazırladıkları bu yolu asfalt sezonu başlamadan bitirsinler. Yağmurlar başladıktan sonra yol çalışması yapılamıyor. Yaz mevsiminin de sonuna gelmiş durumdayız. Bu konuda belediye yetkililerimizden hem açıklama, hem de çalışma bekliyoruz. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. İlçemizin en prestijli caddelerinden olan Saraçoğlu Caddesi’nin devamının da caddenin bütünlüğüne uyum sağlaması için çalışmalar yapılmalı” şeklinde konuştu.

 

(İHA)

Share