logo

16 Temmuz 2013

Ödemiş Hem’in Yaz Kurslarına 1500 Kursiyer Katılıyor

Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi’nde yaz kursları tüm hızıyla devam ediyor. Yaz kış demeden meslek edindirme ve kültürel alanda kurslar açarak kursiyerlerini sertifikalandıran Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi’nin yaz kurslarına yaklaşık 1500 kursiyer katılıyor.

100’ü aşkın kursun açıldığı Halk Eğitimi Merkezi’nde vatandaşlar sıcak yaz günlerini ve tatillerini değerlendiriyor. Gitar, keman, org, bağlama, tiyatro, dans, halkoyunları, nakış, İngilizce, okuma-yazma gibi kursların yanı sıra meslek edinmeyi sağlayan hasta kabul kayıt, pastacılık, genel elektrik ark kaynağı, arı yetiştiriciliği, hızlı klavye gibi kurslar da faaliyet gösteriyor.

Gençlerin yaz günlerini sporla değerlendirmeleri adına futbol, voleybol, basketbol, güreş, badminton, dart gibi sportif amaçlı kurslar da okul bahçelerinde, halı sahalarda ve spor salonlarında devam ediyor.

Çok farklı alanlarda kurs açan Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi köylerde de yoğun ilgi görüyor. Aydın Dağları’ndaki Ovacık Yaylası’nda açılan satranç kursuna köyden 40 kursiyer katılıyor.

Yaz-kış kurslara devam ettiklerini söyleyen Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Serdar Ergin, “Şu an devam eden 100’ü aşkın yaz kursu var. 1500 civarında kursiyerle derslere devam ediliyor. Merkez binamızda, okullarda ve diğer alanlarda Ağustos ayı sonuna kadar kurslar sürecek. Eylül ayı ile birlikte yeni dönem başlayacak. Ödemiş halkının kurslara ilgisi güzel. Eğer vatandaşlarımızın almak istedikleri başka kurslar da varsa merkezimize yazılı başvuruda bulunabilirler. Yeterli kursiyer sayısına ulaşılınca kurslar açılıyor. Meslek edindirme kurslarında verilen sertifikalar AB standartlarında olduğu için iş bulma imkanı da sağlıyor” dedi.

 

 

(İHA)

Share