logo

21 Ağustos 2007

Muğla İl Özel İdare bütçesi açık verdi

Muğla İl Genel Meclisi, 2007-2008 yılı yatırım programı toplantısını Denizli Pamukkale’ye bağlı Karahayıt beldesinde yaptı. İl Genel Meclisi Başkanı Cem Erkin başkanlığında yapılan toplantıya İl Genel Meclisi üyeleri, İl Özel İdare Sekreteri Ali Topçuoğlu ve daire müdürleri katıldı.
2007 yılında yatırımlara yüklenildiğini belirten İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Topçuoğlu; “Muğla ve Muğlalıya hizmet konusunda en küçük hizmet birimine kadar hizmet götürdük. Bugüne kadar sürekli iş üretmeye çalıştık. Yapılan yatırım programında tüm işler tamamlandı, öz gelirlerimizde yüzde 30 açık görüldü. 2007 yılı yatırım bütçesi için ayrılan 60 trilyon üzerinde harcama yapıldı. Bütçede şu an 7,5 milyon YTL açık var. Bunu da gelirler yasasının çıkmamasına bağlıyoruz. Gelirlerimizde artış olmazken,
yatırım programında yükselme var. Özel İdare gelirler yasası çıktığı taktirde bizler daha çok gelir elde edeceğiz. Önümüzdeki yılın teklif bütçesi 60 trilyon olarak belirlendi. 2008 yılı yatırım programında belirlenen işlerin tamamı gerçekleşecek” dedi.
2008 yılında 2007 yılına göre harcama yapılacağını belirten İl Genel Meclisi Başkanı Cem Erkin ise, “Özel İdare bütçemizde 7,5 milyon YTL’lik açık gelirler yasası çıktığı taktirde kapanacağını düşünüyorum. İl Genel Meclisi olarak 2008 yılında da çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önümüzdeki dönem içerisinde yol, içme suyu, tarımsal hizmetler, imar çalışmaları ve ruhsatlarla ilgili sıkıntılar giderilecek” dedi.

(İHA)

Share