logo

14 Ağustos 2013

MHP’li Akgün’den Ak Parti Ve CHP’ye Salvo

Yerel seçimlere 8 ay kala siyaset arenası da hareketlenmeye başladı. Siyasi partiler propagandalarını aralıksız sürdürürken, siyasiler de çalışmalarını son sürat devam ettiriyor. Milliyetçi Hareket Partisi Mali İşlerden Sorumlu Torbalı İlçe Başkan Yardımcısı Refik Akgün, önümüzdeki yerel seçimlerde, tek favori adayın Yurdadoğ Mutlu olduğunu söyledi. Yapılan anketlerde de MHP’nin ezici bir üstünlükle önde olduğunu dile getiren Akgün, karşılarına henüz dişli bir rakip çıkmadığını söyledi.

"AKP ADAY ÇIKARAMADI, UYGUR’UN ŞANSI YOK"

Cumhuriyet Halk Partisi’den Torbalı’da büyük bir ihtimalle mevcut Belediye Başkanı İsmail Uygur’un aday olacağını dile getiren Akgün, onun da köy ve mahalleler arasında ayrımcılık yaptığını, şansının pek fazla olmadığını ifade etti. AK Parti’nin adayının ise henüz belli olmadığını, göstermelik bir aday çıkaracaklarını öne süren MHP İlçe Başkan Yardımcısı, “Yerel seçimlerin tek favorisi biziz” diye konuştu.

‘HALKIN MHP’Lİ BELEDİYE İKTİDARINA OLAN ÖZLEMİ VAR’

Tüm köy ve mahallelerde Ülkü Ocakları ile birlikte seminerler düzenlemeye devam edeceklerini kaydeden Akgün, “Torbalı halkın içersinde bir belediye başkanı istiyor. Anket sonuçları bunu gösteriyor. 12 tane belde ve köyde yaptığımız seminerlere yoğun bir katılımla gerçekleşmesi, halkın MHP’li belediye iktidarına olan özlemini gösteriyor. Biz yerel seçimlerde Allah’ın izniyle Torbalı Belediye binasına Milliyetçi Hareket Partisi bayağını dikeceğiz” diye konuştu.

‘KIRŞAN’IN İFTAR YEMEĞİNİ AKP ÜSTLENDİ’

Geçtiğimiz günlerde Davut Kırşan’ın verdiği iftar yemeğini AK Parti’nin üstlenmesine anlam veremediğini ve söylenildiği gibi yemeğe çok sayıda kişinin katılmadığını kendi gözleriyle gördüğünü aktaran Akgün, “Lüks iftar sofraları yerine, kapalı pazaryerinde yaptığımız iftar yemeği ve bin 600 kişinin katılması, Torbalı’da milliyetçi harekete olan özlemin ne kadar olduğunu görüyoruz. Ayrıca AKP’nin barış Yapıda Davut Kırşan’ın 2 defa halka açık iftar yemeği verdiği ve bunu AKP’nin kendine mal etmesine anlam veremiyorum. Ben katılımı kendi gözlerimle gördüm. 200 sandalyenin 100 tanesinin boş olduğu ben gördüm” diye konuştu.

(İHA)

Share