logo

21 Ağustos 2013

Mhp Fethiye’de Cengiz Çay Yeniden Başkan

MHP Fethiye İlçe Başkanlığı’na eski başkanlardan ve milletvekili aday adayı Cengiz Çay’ın gelmesi kesinleşti.

MHP Fethiye İlçe Teşkilatı’nda 1989 yılından 1999 yılına kadar ilçe başkanlığı görevi yapan Cengiz Çay, yaklaşık 2 aydır kapalı olan MHP’nin ilçe teşkilatına bir kez daha başkan olarak atanması kesinleşti. MHP Fethiye İlçe Teşkilatı’nın bir iki gün içerisinde Köprübaşı Mevkii’ndeki yeni binasına taşınması beklenirken Cengiz Çay’ın yeni yönetim kurulu listesinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tarafından onaylandığı da öğrenildi. Cengiz Çay’ın başkanlığındaki yeni yönetimde ülkü ocakları eski başkanlarından Yener Ertürk, Atilla Ceylanlı’nın yanı sıra Hüseyin Mukyen ve Veysel Karagözü’nde bulunduğu öğrenildi. 23 Ağustos Cuma günü resmen açıklanması beklenen MHP Fethiye İlçe Teşkilatı yeni yönetim kurulu partinin yeniden etkin hale gelmesi için art arda etkinlikler yapması bekleniliyor.

MHP Fethiye İlçe Başkanı Hamdi Gürbüz ve yönetim kurulu üyelerinin istifası ile Parti İlçe Teşkilatı İl Başkanı Mehmet Korkmaz tarafından kapatılarak, iki aydır parti binası sessizliğe bürünmüştü. MHP Fethiye İlçe Başkanlığı’na atandığı öğrenilen Cengiz Çay’ın geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettiği ve görevin kendisine bizzat genel başkan tarafından verildiği de öğrenildi.

Cengiz Çay aracılığıyla Fethiye Yörüklerine selam gönderen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yerel seçimler arifesinde Fethiye’ye gelebileceğini de söylediği öğrenildi.

 

(İHA)

Share