logo

26 Temmuz 2013

Manisa Valisi Savaş Vatandaşlarla İftarda Buluştu

Manisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen “İftar Vakti Kardeşlik Vakti” Projesi kapsamında Selimşahlar Beldesi TOKİ Evlerinde iftar yapıldı.

Vestel A.Ş. sponsorluğunda düzenlenen 800 kişilik iftar programına Vali Abdurrahman Savaş, Selimşahlar Belediye Başkanı Fikri Sırmalılar, İl Jandarma Komutanı Jand. Albay Mustafa Doğru, İl Müftüsü Sinan Cihan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan ile Selimşahlar belde halkı katıldı.

“İftar Vakti Kardeşlik Vakti” Projesiyle birlik ve beraberlik içinde halkla kaynaşarak iftar yaptıklarını belirten Vali Savaş, “İlimizde huzurlu bir Ramazan ayı geçiriyoruz. Programlardan fırsat buldukça vatandaşlarımızla aynı iftar sofrasına oturuyoruz. İftarımızı birlikte açmaktan mutluluk duyuyoruz. Gerek iftarda gerekse iftar sonrası birlikte oturarak vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyoruz. İmkanlar ölçüsünde elimizden geldiğince sorunlarına çözüm üretmeye çalışıyoruz” dedi. İftar öncesi Kuranı Kerim okundu. Akşam ezanının okunmasından sonra İl Müftüsü Sinan Cihan’ın iftar duasıyla oruç açıldı.İftar sonrası davul çalan Ramazan davulcusu bahşiş toplamayı ihmal etmedi.

VATANDAŞLARIN TALEPLERI

İftar yemeğinden sonra bedensel engelli Dudu Karatoka akülü arabasının aküsünün bittiğini belirterek Vali Abdurrahman Savaş’tan aküsünün değiştirilmesi istedi. Ayrıca Fatma Etkü adlı vatandaş da maddi durumlarının elverişsiz olduğunu ifade ederek yardım talebinde bulundu. Vali Savaş da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan’a gerekenin yapılması için talimat verdi. Çocukların TOKİ bahçesine basketbol sahası yapılması isteğine karşılık Vali Savaş taleplerinin değerlendirileceğini söyledi.

(İHA)

Share