logo

03 Ağustos 2013

Manisa Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Neş’eli Ramazan

Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi çocuk psikiyatrisinde tedavi gören hastalar ramazan etkinlikleri kapsamında bir dizi gösteri düzenledi.

Hastanede bahçesinde düzenlenen etkinlikleri Manisa Ruh Sağlığı ve Sinir hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Ayar, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Türkyılmaz, Tıbbi Hizmetler Şube Başkanı Dr. Leyla Arıcı, hastane çalışanları ve hastalar izledi. Manisa Belediyesi'nin de destek verdiği hastaların rehabilitasyon çalışmaları kapsamında hazırlayıp sundukları programda Nasrettin Hoca fıkralarıyla canlandırılan tiyatro, halk oyunları gösterisi, şiir ve şarkıların okunması etkinlikler içerisinde yer aldı. Hastalar programın devamında canlı müzikle eğlendiler.

Her perşembe günü bu etkinliği düzenlediklerini belirten Manisa Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Ayar, "Bu çalışmayı hastanemizin rehabilitasyon bölümü organize etti. Sahne düzeninde de yer alan arkadaşlarımız hastane içinde çocuk servisinde tedavi olan hastalardır. Özellikle rehabilitasyon faaliyetlerinde küçük oyun ve skeçleri normalde yapıyorlar. Bizden bu oyunları hastalara da sunmak istediklerini söylediler. Nasrettin Hoca fıkralarından oluşan bir oyunları var. Arkasından da halk oyunları gösterisi sergileniyor. Biz de onların bu samimi isteklerini kırmamak istedik. Tabi sahne düzeni ve giysi açısından ihtiyaçlarımızı Manisa Belediyesi'nden karşıladık. Biz burada arkadaşlarımızın ihtiyaçlarını günlük yaşamda olan arkadaşların ihtiyaçları gibi bakıyoruz. Her alanda faydalı şeyler yapmaya çalışıyoruz. Tüm bu çalışmaları hastalarımızın özgürlükleri için yapıyoruz. Biz burada topluma çıkmaya hazırız mesajını veriyoruz. Bu etkinliklere devam edeceğiz Hastanemiz yaz aylarında ful kapasite ile çalışıyor. Şuanda yüzde 95 doluluk oranında. Yazın en yoğun dönemlerimiz oluyor. Yoğun olduğu bu dönemde böyle aktiviteler hastalar için tedavide önemli rol oynuyor. Biz görevimizi en iyi şekilde yapmaya devam ediyoruz" diye konuştu. Manisa Belediyesi Etkinlik Birimi Sorumlusu Meliha Çavuşoğlukılınçlar ise, "Manisa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Etkinlik Planlama Birimi olarak çalışıyoruz. Hastanemizle Mart ayında bir protokol imzaladık. Bu protokol kapsamında ayın perşembe günleri Ruh ve Sinir Hastalıkları ile Manisa Belediyesi’nin genlik merkezindeki oradaki aktivitelere hastalarımızı da dahil ediyoruz" dedi.

(İHA)

Share