logo

05 Ekim 2007

Mahallenin kanalizasyonu dereye akıyor

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde, Kurtuluş Mahallesi’nde bulunan kanalizasyon atıkları dereye akıyor. Vatandaşlar, insan sağlığını tehdit edip, çevre kirliliğine yol açan bu duruma müdahale edilmesini istedi.
İlçe merkezindeki Kurtuluş Mahallesi’ne ait kanalizasyon şebekesinde bağlantı yapılmayı bekleyen bölümün dereye aktığı bildirildi. Mahalle sakinleri, 1 yılı aşkın süredir bu halde olan şebekedeki bağlantının yapılmamasına tepki gösterdi. Evlerdeki foseptiklerin kanalizasyon şebekesine bağlanmasını isteyen Kurtuluş Mahallesi sakinleri, “Gerek ilçemiz sakinleri gerekse yetkililer, ne olur bir gün bizim misafirimiz olup, bir bardak çayımızı, suyumuzu içsinler. Yaşadıkları olumsuz havayı ömürleri boyunca unutmaları mümkün olmayacaktır. Bir an önce belirtilen yere bağlantı yapılarak açıktan akan fosseptiklerin kapalı şebekeye dahil edilmesi sağlanmalı” diyerek yetkilileri göreve çağırdı.
Dereye akan kanalizasyon haberi için bölgede fotoğraf çalışması yapan İHA muhabiri, kanalizasyon atıklarının akıtıldığı deredeki suda zehirli bir yılan görüntüledi. Atık deresinde kurbağa avına çıktığı tahmin edilen yılanın evlerine de gelebileceğini ve korkunç bir olaya yol açabileceğini belirten vatandaşlar, yetkililerden gerekli önlemlerin bir an önce alınmasını istediler.

(İHA)

Share