logo

08 Eylül 2007

Kocaoğlu’ndan İzmir Gazeteciler cemiyetine ziyaret

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, kent gündemine ilişkin açıklamalar yaparak cemiyet yönetimiyle görüş alışverişinde bulundu. Cemiyet Başkanı Erol Akıncılar, Başkan Kocaoğlu’nu aralarında görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti.
Ziyarette konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu “Temelini attığımız ve yürüttüğümüz işlerle İzmir 2008’den itibaren çok büyük bir değişim dönüşüm yaşayacak” dedi. Metronun Urla’daki Yüksek Teknoloji Enstitüsü’ne kadar götürüleceğini belirten Kocaoğlu, şöyle devam etti: “Kim görevde olursa olsun, stratejik plana bakarak bunu uygulamak zorunda. Hiçbir umutsuzluğa kapılmayın. Aksine ben İzmir için çok umutluyum. Kentte büyük bir hareketlenme var. Bu kent kabuğunu yırtmıştır. Ve bu kent daha fazla ayağa kalkacaktır.”
” YAPILAN HİZMETLER BİZLER SAYESİNDE AKTARILIYOR”
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Akıncılar, “Siz bu işi gerçekten de çok iyi beceriyorsunuz.Tabi ki bazen sizi eleştirdiğimiz zamanlar olacaktır. Bunlar gayet normaldir. Siz o kadar başarılı bir başkansınız ki biz sizi Şehir-Başkan dergisinde yılın başkanı seçtik. Burada yılın başkanı kolay değildir” dedi. Aziz Kocaoğlu’yla hiçbir zaman sorunlarının olmadığını belirten Akıncalar, “Başkan bizimle hiçbir zaman küsmedi. Tayland gezisiyle ilgili bazı sorunlar yaşadık. Başkan ‘Basın mensupları provakasyon yapıyor. EXPO 2015’i kazanmamızı istemiyorlar’ gibi bazı açıklamalar yaptı. Burada biz sıkıntı yaşadık ama sonra yapılan açıklamalarla bu sorun aşıldı. Biz, Başkan Kocaoğlu’nun hep iyi niyetli olduğunu biliyorduk. Kurumlar arasında bu tür olayların yaşanması normaldir. Eleştiri dozu bazen artabiliyor ama biz. kendisine göreve geldiğinden bu yana yardımcı olmaya gayret ettik. Yapılan hizmetler bizler sayesinde kamuoyuna aktarılıyor. Bizler de bu görevi en sade şekliyle yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

(İHA)

Share