logo

12 Eylül 2007

Kızılay’dan İzmir’e tam donanımlı lojistik merkez

Kızılay Konak Şubesi Başkanı Nihat Baç başkanlığında bir heyet, İzmir Valisi Cahit Kıraç’ı makamında ziyaret etti.
Kızılay Konak Şubesi’nin faaliyetleri hakkında valiye bilgi veren Nihat Baç, Kızılay Genel Merkezi tarafından İzmir’de deprem ve olası doğal afetlerde görev yapacak tam donanımlı bir lojistik merkez kurulması konusunda çalışma başlatıldığını söyledi. Kızılay Konak Şubesi Yönetim Kurulu’na bir süre önce Kızılay Genel Merkezi tarafından atandıklarını hatırlatan Baç, şöyle konuştu: “Yeni yapılanma içerisindeyiz. Kızılay Genel Merkezi tarafından İzmir’de deprem ve olası doğal afetlerde görev yapacak tam
donanımlı bir lojistik merkez kurulması konusunda çalışma başlatıldı. Böyle felaketlerle karşılaşmamayı diliyoruz. Ancak İzmir özellikle deprem konusunda riskli bir bölgede. Böyle bir merkeze çok ihtiyaç var. Bu konuda sizin görüş ve önerilerinizi almak için buradayız. Yapacağımız çalışmalarda bizlere destek olacağınıza inanıyoruz.”
Vali Cahit Kıraç ise İzmir’in birinci derecede deprem kuşağında bulunduğunu ve olası bir depremde büyük risk altında olduğunu belirterek,”Fay hatları üzerinde bulunan İzmir’de Kızılay tarafından bir lojistik merkez yapılacak olması çok önemli. Böyle önemli bir konuda biz de her desteği vermeye hazırız. Kızılay Konak Şubesi olarak başarılı çalışmalar yapacağınıza inanıyorum” diye konuştu.

(İHA)

Share