logo

01 Kasım 2007

Kaymakam depremi anlatırken deprem oldu

Denizli’nin Çameli ilçesine bağlı Gürsu, Elmalı, Taşcılar köyleri ile Kirazlı Yaylası’nda meydana gelen depremin yaraları sarılıyor. Evleri ağır hasar gören ve geceyi sokaklarda geçiren vatandaşlar Kızılay tarafından bölgeye gönderilen çadırlara taşınmaya başladı. Kızılay tarafından sıcak yemek ve gıda dağıtımı yapılıyor.
Evlerindeki eşyaları çadırlarına ve açık alanlara taşımaya başlayan köylüler, artçı sarsıntılara da alışmaya çalışıyor. Depremin en çok etkilediği Elmalı ve Taşçılar köylerindeki evlerden bazıları yaşanan artçılarla kısmen çöktü. Köyle ilçe arasındaki yollarda da yamaçlardan düşen kayalıklar nedeniyle kısmi kapanmalar yaşandı ancak bölgede hazır bulundurulan iş makineleri kapanan yolları kısa sürede açtı.
Çameli Kaymakamı Osman Uğurlu, basın mensuplarına bilgi verirken meydana gelen artçı sarsıntıyla kısa bir şaşkınlık yaşadı. Kameralar kayıttayken meydana gelen artçı sarsıntının şaşkınlığını çabuk üzerinden atan Kaymakam Uğurlu, açıklamasına bu son sarsıntıyı da ekledi. Osman Uğurlu, gereken tüm önlemleri aldıklarını belirterek “Sıcak yemek ve çadır dağıtımı yapıldı. Tedbir amaçlı olarak arama kurtarma ve sağlık ekipleri hazır vaziyette bölgede bekletiliyor” dedi.

(İHA)

Share