logo

27 Haziran 2013

Kale’de Gaziler Kılıçlarını Kuşandılar

Kore savaşlarının 63. Yıldönümü kutlamalarında Denizli Muharip Gaziler Derneği Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca’yı ziyaret etti.

Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca’nın makam odasında gerçekleşen ziyarete Denizli Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hamdi Helvacılar yanı sıra dernek yöneticileri ve Kale ilçesinde yaşayan gaziler katıldı. Denizli Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hamdi Helvacılar yaptığı açıklamada Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca’nın gazilere maddi ve manevi olarak çok destek sağladığını ifade ederek “Muharip Gaziler olarak derneğimize katkı sunan Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. 63. Yıldönümü gerçekleştirdiğimiz Kore savaşlarının tarihte bir yaşanmamasını diliyorum “dedi. Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca gaziliğin çok kutsal bir mertebe olduğunu belirterek, “Gazilerimiz Kore’de büyük bir kahramanlık destanı gösterirken, tarih Türk Askerinin başarısını bir kez daha yazmıştır. 63 yıl önce savaş alanında omuz omuza savaşan Türk Askeri, kahraman bir ulusun evlatları olduğunu dünyaya haykırmıştır. Tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal eden şehit ve gazilerimize rahmet, sağ olan gazilerimize sağlıklı günler dilerim”dedi.Konuşmalarının ardından Dernek Başkanı Helvacılar, Belediye Başkanı Yarımca’ya isminin yazılı olduğu porseleni takdim etti.

Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca’nın makamında bulunan kılıçları gören gaziler kılıçlarını elerine alarak fotoğraf çekildi. Kılıçları tekrar eline alan gaziler eski günleri hatırladıklarını söylediler.

 

(İHA)

Share