logo

31 Ocak 2007

İZMİR’DE CİNAYET

CAM FABRİKASINDA İTHALAT MÜDÜRÜ OLARAK ÇALIŞAN KADIN, GÖĞSÜNDEN BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLDÜ
İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nde bir fabrikada müdür olarak çalışan kadın, yalnız yaşadığı evinde bıçaklanarak öldürüldü.
Edinilen bilgiye göre, Çiğli Organize Sanayi Bölgesi’nde bir cam fabrikasında ithalat müdürü olarak çalışan Leyla Toker’in (55) 2 gündür işe gelmemesi üzerine arkadaşları, annesi Elfiye Bekbay’ı arayarak merak ettiklerini söyledi. Kızının Karşıyaka 1738 Sokak 25 numarada bulunan evinin kapısını yedek anahtarla açarak içeri giren anne Bekbay, koridorda kızı Leyla Toker’in kanlar içerisindeki cesediyle karşılaştı. İhbar üzerine olay yerine gelen Cinayet Bürosu ekipleri, Toker’in göğsünden bıçaklanarak öldürüldüğünü tespit etti. Tek başına yaşayan Toker’in evinde yapılan incelemede, evin içerisinin karıştırılmadığı ve kapının zorlanma sonucu açılmadığı belirlendi. Kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Toker’in cesedi, İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Cinayetin tanıdık bir kişi tarafından işlendiği ihtimali üzerinde duran ekipler, evde yaptıkları incelemede 2 ayrı kişinin parmak izine rastladı. Polis, Leyla Toker’in en son telefonla görüştüğü kişileri tespit etmek için çalışmalarını sürdürüyor.
Eşini 25 yıl önce kaybeden Leyla Toker’in Denizli’de yaşayan ve jeoloji mühendisi olan oğlu Kaya Toker, annesinin hiçbir düşmanı olmadığını söyleyerek, katillerin kısa sürede yakalanmasını istedi.
(İHA)

Share