logo

30 Temmuz 2013

İzmir İçin En Anlamlı İşbirliği

Türkiye Hizmet Gönüllüleri Konfederasyonu (HİZKONFED) ile Alman Hamm Belediyesi, Engelsiz Yaşam Projesi kapsamında İzmir’de bir araya geldi. Proje kapsamında Hamm Büyükşehir Belediyesi Sosyal Entegrasyon Dairesi Başkanı Wolfgang Müller, HİZKONFED Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ile birlikte İzmir Atatürk Stadı’ndaki Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı tesisine gelerek proje kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan’ı ziyaret etti.

Atasoy, "Almanya’nın Hamm Belediyesi, Hizmet Gönülleri Konfederasyonu’nun konuğu olarak İzmir’deler" diyerek, “Hamm Belediyesi ile konfederasyonumuz arasında yaklaşık 2 yıldır bir protokol var. Bu protokol gereği sosyal projeler yapıyoruz. Hamm Belediyesi ile yaşlılar, engelliler, gençler ve kadınlara yönelik ortak projeler üretiyoruz. Hamm Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı çok gelişmiş örnek bir belediye.Önümüzdeki Eylül ayında da kendisi İzmir’de olacak. Bu seferki ziyaretin sebebi ise yine bir proje ile alakalı. Bu projede engelli gençlerimiz ile ilgili bir şey düşünüyoruz. Engelli sporcu gençlerimiz 17-19 yaş arası olacak. Proje kapsamında öğrenci değişimi olacak. Engelli sporcularımız Almanya’nın yanında İngiltere ve İtalya’ya da gidecekler. Bu saydığım ülkelere giderek engelli sporcularımız müsabakalar yapacaklar. Ayrıca bu ülkelere giden sporcularımız hem o ülkenin kültürlerini öğrenecek hem de sporcularıyla kaynaşacak” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan ise yaptığı açıklamada “Ziyaretlerinden ötürü Sayın Nezaket Emine Atasoy’a ve Hamm Büyükşehir Belediyesi Sosyal Entegrasyon Dairesi Başkanı Wolfgang Müllere teşekkür ederken; Hamm Belediyesiyle ortaklaşa bu projede gençlerimize destek vermek bize gurur verir onları hem dış dünyaya yaklaştırmış hemde özgüvenlerini sağlamış oluruz ilimize yapılan bu proje ziyaretçilerini ve gençlerimizi büyük bir onurla ağırlamaktan zevk duyarız Tüm İzmirli yardımsever gönüllüleri gençlerimize katkıda bulunmaya davet ediyoruz” dedi.

 

(İHA)

Share