logo

30 Ağustos 2007

İşportadan toplanan eşyalar fakirlere dağıtıldı

Zabıta Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdikleri operasyonlarda seyyar satıcı ve işportacılardan elde ettikleri malları belediyenin depolarında topluyor. Belirlenen sürede el konulan mallar teslim alınmayınca,Konak Belediyesi tarafından çok farklı ve bir o kadar da faydalı bir şekilde değerlendiriyor.
İşporta mal satmayacağına dair yazılı belge getirip mallarını teslim almak istemeyen seyyarların malları izleyen ayın sonunda yasa gereği, Konak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne devrediliyor. Daha sonra bu mallar belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor. Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, bir milyon nüfuslu ilçede işporta ile mücadeleyi Zabıta Müdürlüğü’nün eksik kadrosu ile sürdürmeye çalıştıklarını belirtti. Tunçağ haksız kazancı önlemeye çalıştıklarını hatırlatarak;” Bir yandan da ihtiyaç sahibi insanlara yararlı oluyoruz. Yasa gereği sürdürdüğümüz bu çalışmaların sonucunda ekonomik durumu kötü olan ihtiyaç sahibi ailelere ulaşılıyor ve destek sağlanıyor. ” dedi
DEPOLARDA NELER VAR
Kazaklar, sofra bezleri, kot pantolonlar, kol saatleri, çoraplar, penyeler, şampuanlar, parfümler,piknik tüpleri,elektrik süpürgeleri,kadın çorapları,CD’ler ve kitaplar?Bunların yanında depoda ilginç eşyalara da rastlamak mümkün. Fotokopi makınası, daktilo,tıraş makinası,matkap,dürbün,havalı tüfek,havalı tabanca,el radyoları,valizler,masa telefonları ve basküller.

(İHA)

Share