logo

20 Ağustos 2013

Hollanda’dan Bodrum’a İşbirliği Ziyareti

Hollanda’nın Rotterdam şehrinden gelen 3 kişilik heyet Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.

Geçtiğimiz yıllarda Muğla, Bodrum ve Dalaman’dan Belediye Başkanları ve Ticaret Odası Yöneticilerinden oluşan bir heyet Rotterdam’ı ziyaret etmiş ve iki ülke arasında ekonomi, turizm, üniversitelerarası master öğrenimi verme gibi farklı projelerde çalışmalar yapılmıştı.

Hollanda Parlamentosu Türkiye Masası Başkanı AertjanGrotenhuis, Hollanda-Türkiye Dostluk Vakfı Başkanı ve Windesheim Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gürkan Çelik, Charlois Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Erdal’dan oluşan Hollanda heyeti iade-i ziyaret için Türkiye’ye geldi. Heyet,Muğla’da Üniversite ve Ticaret Odası yöneticileri ile yaptığı görüşmelerden sonra Bodrum’a geçip Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti.

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Charlois Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Erdal, şunları söyledi; “Gerek Muğla’da gerekse Bodrum’da çok önemli görüşmeler yaptık. Bu görüşmeler sırasında karşılıklı olarak hazırlanan farklı projeleri görüştük. Hollanda’ya döndükten sonra çok kısa bir sürede bunlarıdeğerlendirip somut birkaç projeyi bu yıl içinde hayata geçirmek istiyoruz.”

Bu arada Hollanda Parlamentosu Türkiye Masası Başkanı AertjanGrotenhuis’un Bodrum’da galeri haline getireceği bir ev satın alacağı da öğrenildi.

 

(İHA)

Share