logo

29 Kasım 2007

Görme engelli babanın evlat acısı

Denizli’de meydana gelen trafik kazasında, 8 yaşında bir çocuk hayatını kaybetti. Hiç görmediği oğlunu trafik kazasında kaybeden Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Denizli Şube Başkanı Veysel Bozcayoca ise trafik terörüne lanet okudu.
İlköğretim okulu 2. sınıf öğrencisi Musa Can Bozcayoca (8), evinden markete gittiği sırada bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.
Oğlunun kaza yaptığı haberini alan doğuştan görme engelli baba Veysel Bozcayoca da kaza yerine geldi. Oğlunun öldüğünü öğrenen acılı baba sinir krizleri geçirdi. Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Denizli Şube Başkanı Veysel Bozcayoca, 8 yaşında olan oğlunu doğuştan görme özürlü olduğu için hiç görememişti.
Musa Can Bozcayoca için Erenler Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Denizli Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Altun’unda katıldığı cenaze töreninde Veysel Bozcayoca yakınlarının yardımıyla ayakta güçlükle durabildi. Kılınan cenaze namazının ardından zorlukla konuşabilen Veysel Bozcayoca, trafik terörüne lanet okudu. Gerekli önlemin alınmasını isteyen Veysel Bozcayoca, “Başka canlar yanmasın, aileler ağlamasın” dedi.
Talihsiz çocuk Musa Can Bozcayoca, cenaze namazının ardından Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.

(İHA)

Share