logo

19 Kasım 2007

Genç polisler sertifikalarını aldı

“Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesinde Polisin Rolü ve Uygulanacak Prosedürler Eğitici Yetiştirme Kursu”na katılan ve eğitimlerini tamamlayan polisler İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’dan sertifikalarını aldılar.
12-16 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen “Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesinde Polisin Rolü ve Uygulanacak Prosedürler Eğitici Yetiştirme Kursu”ndaki eğitimler İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı’ndan Başkomiser Erdal Vural, Başkomiser Alpaslan Onaylı, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’ndan Nazik Işık, Duygu Arığ, Ali Kılıç, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nden Dilek Gözütok, İlknur Üstün, Ankara Barosu’ndan Hayriye Ertekin ve Kadın Dayanışma Vakfı’ndan Zehra Tosun ile Nirgül
Ada tarafından verildi. Dört gün süren eğitim programında, İzmir’den 12, Muğla’dan 2, Aydın’dan 4, Manisa’dan 4 ve Tekirdağ’dan 2 olmak üzere toplam 24 polis sertifika almaya hak kazandı.
Sertifika törenine katılan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, genç polislere sertifikalarını verdikten sonra bir konuşma yaptı. Ezberi bozmanın polis öğretisinde yeni bir konu olduğunu ifade eden Çapkın, kadına karşı uygulanan şiddetin önlenmesinin de çok ciddi bir konu olduğunu belirtti. Polislerin bu konuyu asıl işleri gibi benimsediklerini ifade eden Çapkın, polisin çağdaşlaşmasıyla ilgili olan bu konunun daha da ciddiye alınacağını söyledi.

(İHA)

Share