logo

14 Ağustos 2013

Fotoğraf Çektirirken Kayalıklardan Düşen Kız Hayatını Kaybetti

Muğla’da, düğün hazırlığı yapan ve nikahlı eşiyle çıktıkları Asar Dağı’nda fotoğraf çektirirken ayağının kayması sonucu 40 metrelik uçuruma düşen genç kız, hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde yeni nikahlanan ve evlilik hazırlığı yapan Coşkun Karataş (23) ve eşi Reşide Karataş (22) Muğla’nın eski yerleşim alanı Asar Dağı’na çıktı. Ahşap merdivenlerden dağın zirvesine çıkan genç çiftten Reşide Karataş, hatıra fotoğrafı çektirmek isterken ayağının kayması sonucu yaklaşık 40 metrelik uçuruma düştü.

Coşkun Karataş, eşinin düşmesinin ardından durumu 112 Acil Servis, polis ve Muğla Belediyesi AKS ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen AKS ekipleri, Reşide Karataş’ı düştüğü kayalıklardan ip yardımıyla kurtardı. Yaklaşık iki kilometrelik bir yürüyüş yolundan sonra ambulansa getirilen genç kadın, sağlık ekipleri tarafından Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Reşide Karataş kurtarılamadı.

Hastaneye gelen Reşide Karataş ve Coşkun Karataş’ın yakınları uzun süre gözyaşı döktü. Genç çiftin evlenmek için kaçtıkları ve nikah yaptıkları, önümüzdeki ay içinde düğün yapacakları öğrenildi. Reşide Karataş’ın cenazesi Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

(İHA)

Share