logo

07 Mart 2007

FABRİKA GİBİ OKUL

Türkiye’de okulların çeşitli araç ve gereç ihtiyaçlarını karşılayan Milli Eğitim Bakanlığı Ders Aletleri Yapı Merkezi, sıralarını Kütahya’nın Simav Teknik Lise, Anadolu Meslek ve Endüstri Meslek Lisesi’ne yaptırıyor.
Okul Müdürü Çetin Terzioğlu, bakanlığın en son verdiği 3 bin adet sıra siparişinin Mobilya Dekorasyon, Metal ve Tesviye Bölümü’nde okuyan son sınıf öğrencileri tarafından gününden önce tamamlandığını ve teslimata hazır hale getirildiğini bildirdi. Bakanlığın kendilerini tercih etmelerinden büyük onur duyduklarını belirten Okul Müdürü Çetin Terzioğlu, “Aldığımız sıra siparişlerinin ahşap bölümlerini Mobilya Dekorasyon, metal bölümlerini Metal İşleri Bölümü, boya kısmını da Tesviye Bölümü’nde görevli öğretmen ve öğrencilerimiz yapıyor. Eğitim içinde öğretime büyük önem veriyoruz. Öğretmen arkadaşlarımız ile öğrenci kardeşlerimize yaptıkları işin karşılığı olarak döner sermayemizden para ödüyoruz. Bu sayede hem okulumuz kazanıyor hem de öğretmen ve öğrencilerimiz” dedi.
Terzioğlu, “Okul olarak sürekli yeni projeler peşindeyiz. Son olarak ülke genelinde düzenlenen yılın ekibi yarışmasına halı saha projemizle katılarak valilikçe Kütahya’da yılın ekibi seçildik. Ankara’da yapılacak finallerde Kütahya’yı en iyi bir şekilde temsil ederek Türkiye’de yılın ekibi seçilmek istiyoruz” diye konuştu.
(İHA)

Share