logo

13 Haziran 2013

Emanet Horozlar Çalınınca Başı Belaya Girdi

Marmaris’te, Hisarönü Kanatlı Hayvanları Yetiştirme Koruma ve Tanıtma Derneği Başkanı olan Cemal Öz , yediemin olarak teslim edilen 40 Hint horozundan 9’unun kümesten çalınması üzerine mahkemelik oldu.

Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı Değirmenyanı Köyü’nde Hisarönü Kanatlı hayvanları Yetiştirme Koruma ve Tanıtma Derneği Başkanı olan Cemal Öz’ün(59) horoz dövüşü yaptırdığı ihbarı üzerine geçtiğimiz aylarda operasyona yaptı. Yapılan operasyonlarda 40 adet Hint horozuna el konularak Cemal Öz’e hayvanlara kötü muamele yaptığı gerekçesiyle ilgili yasadan 14 bin lira para cezası kesti. Jandarma savcı talimatıyla Horozları, yediemin olarak Cemal Öz’e teslim etti. Ancak horozlardan 9 ‘u kümesten çalındı. Dernek Başkanı Cemal Öz, jandarmaya giderek şikayetçi oldu.

Jandarma Öz’ün ifadesini aldıktan sonra durumu savcılığa bildirdi. Savcılık , Cemal Öz’e muhafaza görevini yerine getirmediği gerekçesiyle soruşturma açtı. Çalınan horozların 3 bin lira değerinde olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

(İHA)

Share