logo

10 Ekim 2007

Ekolojik Tarım Derneği’nden Büyükşehir’e teşekkür

Türkiye’de “Tarım Daire Başkanlığı” kuran ilk belediye olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, organik tarımcılardan büyük övgü aldı.
Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği (ETO), İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarım, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı’na, organik tarım konusunda yaptığı çalışmalar nedeniyle teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersu Hızır’ı ziyaret eden ETO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Ertem ve Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Uygun Aksoy, Türkiye’de ilk kez bir belediye bünyesinde Tarım Daire Başkanlığı kurulmasının önemine değinerek, yapılan çalışmaları takdirle izlediklerini söyledi.
Genel Sekreter Ersu Hızır, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun organik tarım konusuna büyük önem verdiğini belirterek, bu konudaki çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi. Ersu Hızır, EXPO 2015 temasının “Daha iyi bir dünya için yeni yollar ve herkes için sağlık” olduğunu belirterek, bu kapsamda organik tarımın daha da önem kazandığını belirtti. Hızır, çevrenin organik ilkelere göre yönetimi konusunda dernekten destek beklediklerini de ifade etti.

(İHA)

Share