logo

25 Ekim 2007

Ege Üniversitesi’nde bin öğrenci terörü lanetledi

Hakkari Dağlıca’da 12 askerin şehit edilmesi, 16 askerin yaralanmasının ardından terör örgütü PKK aleyhine her gün tepkiler artıyor. Bugün Ege Üniversitesi öğrencilerinden oluşan bin öğrenci kampüs içinde terörü lanetleyerek Bornova Cumhuriyet Meydanı’na kadar ellerinde Türk bayraklarıyla yürüdü.
İzmir Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi önünde toplanan bin öğrenci, ellerinde Türk bayrakları ile terör örgütü PKK aleyhine sloganlar attı. Öğrenciler Ege Üniversitesi Kampüsü içersinde Bornova Cumhuriyet Meydanı’na kadar ellerinde Türk Bayrakları ile yürüdü. Ege Üniversitesi Kampüsü’nden Cumhuriyet Meydanı’na giden öğrenciler Bornova Jandarma Karakolu önüne gelerek İstiklal Marşı okuduktan sonra askerlere sevgi gösterilerinde bulundu. Yürüyüş esnasında esnaf ve evlerindeki vatandaşlar Türk bayrakları
sallayarak öğrencilere destek verdi. Cumhuriyet Meydanı’na gelen öğrenciler, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okuduktan sonra Hakkari Dağlıca’da şehit düşen 12 şehidimizin ismini okuyarak “Burada” diye karşılık verdi.
Tunceli’nin Pülümür ilçesinde karakola yapılan baskında şehit düşen Erdem Erkaçtı’nın kuzeni Ayşe Erkaçtı, öğrencilerin yürüyüşü esnasında “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganlarını duyunca gözyaşlarına boğuldu.
Öğrenciler Cumhuriyet Meydanı’nda terör örgütü PKK’yı kınadıktan sonra sessiz bir şekilde dağıldı.

(İHA)

Share