logo

15 Ağustos 2007

Ege Ordu Komutanı Orgeneral Şükrü Sarıışık İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na veda ziyaretinde bulundu

30 Ağustos 2007 tarihinde emekliye ayrılacak olan Ege Ordu Komutanı Orgeneral Şükrü Sarıışık, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na veda ziyaretinde bulundu.
Ziyarette gazetecilerin sorularını cevaplayan Orgeneral Sarıışık, Yüksek Askeri Şura’nın aldığı kararlarla ilgili soruların muhatabının Genelkurmay Başkanlığı olduğunu belirtti. Orduda oturmuş bir sistem olduğunu ve bu sistemin başka ülkelerde kurum ve kuruluşlara da örnek teşkil edebilecek bir sistem olduğunu ifade eden Orgeneral Sarıışık, şöyle konuştu: “Görev süreleri dolan komutanlar Yüksek Askeri Şura tarafından alınan karar doğrultusunda ya günleri uzatılır, ya mertebeleri yükselir ya da emekliye
ayrılırlar. 4 yıl süresi biten otomatikman emekliye ayrılır. Ben de 4 yılımı bitirdim, emekliye ayrıldım. Kadrosuzluk konusunda bir tartışma söz konusu değil.”
İzmir’in güzelliklerine de değinen Orgeneral Sarıışık, İzmir’in Türkiye’nin gözbebeği şehirlerinden biri olduğunu belirtti. Dünya ülkelerinin de bunun farkına vararak EXPO 2015’ten güzel bir sonuç alınacağını belirten Orgeneral Sarıışık, sözlerine şöyle devam etti: “İzmir üç büyük şehrin içinde susuzluk açısından da en sorunsuz şehir. Sayın Başkanın başarılı hizmetlerinin devamını diliyorum. Gösterdiği yakın ilgiye çok teşekkür ediyorum”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise, Orgeneral Sarıışık’ın kentin sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalarda çok büyük destek olduğunu belirterek, “Uyum içinde bir yıl geçirdik. Yaz aylarında görüşebilmenin umudunu yaşıyoruz. Bundan sonra yaşamında şahsına, ailesine sağlık, esenlik ve uzun bir ömür diliyorum” ifadelerini kullandı.
Başkan Kocaoğlu, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Sarıışık’a hatıra şilt takdim ederken, Orgeneral Sarıışık da Başkan Kocaoğlu’na Atatürk fotoğrafı bulunan bir plaket takdim etti.

(İHA)

Share