logo

29 Kasım 2007

Edremit’te sağanak yağış ve rüzgar hayatı felç etti

Sağanak yağış ve şiddetli rüzgar Balıkesir’in Edremit Körfezi’nde de etkili oldu. Turistlik beldelerde ağaçlar devrildi, bir çok yeri su bastı.
Gece saatlerinde bölgeyi etkisi altına alan sağanak yağış, sabah saatlerinde Edremit Körfezi’nde lodosu da beraberinde getirdi. Hava sıcaklığı hissedilir derecede düşerken, Zeytinli beldesinde şiddetli rüzgara dayanamayan bazı ağaçlar devrildi. Yol kenarlarına devrilerek trafiği engelleyen ağaçları belediye ekipleri kaldırdı. Aralıksız yağan yağmur nedeniyle Edremit, Ayvalık, Burhaniye Gömeç ve Havran ilçeleri ile bağlı belde köylerde kısa süreli elektrik kesintileri ve su baskınları yaşandı.
Edremit Çayı ise, yağmur suları yüzünden çağlayana döndü. Alt yapıları sel baskınlarına karşı elverişsiz olan turistlik beldelerdeki birçok ev ve iş yerini su bastı, Akçay 1. Köprü’de de park halindeki bazı gezinti tekneleri yağmur sularının ağırlığına dayanamayarak battı. Akşam saatlerinde yerini lodosa bırakan sağanak yağışın gece saatlerinde de sürmesi bekleniyor.

(İHA)

Share