logo

22 Ağustos 2007

DSO’dan uçuş iptali kararına tepki

Denizli Sanayi Odası, Türk Hava Yolları’nın (THY) bazı tarifeli uçuşlarını Ramazan ayını gerekçe göstererek iptal etmesine tepki gösterdi.
Denizli Sanayi Odası (DSO) Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, “İş yapmanın zamanı ve mevsimi olmayacağını belirterek “Denizli’ye tek uçuş THY ile gerçekleşiyor. Diğer özel hava yolu şirketleri ilimize uçamıyor. Bu yüzden THY ne karar alıyorsa bizi derinden etkiliyor. Her yıl aynı şey oluyor. Çeşitli gerekçelerle Ramazan ayında uçuşları iptal ediyorlar. Bu durumu bizimle iş yapan yabancı müşterilerimize anlatmakta zorlanıyoruz. İş planlarımızı ve randevularımızı tarifeli uçuşlarımızı temel alarak
ayarladığımız için son derece güç durumda kalıyoruz. Denizlili iş insanları olarak biz Çardak Havaalanı’nın daha yoğun kullanımı ve tarifeli uçuşların artması için gayret sarf ederken, THY bizi çevre illerdeki alanlara mahkum ederek bu konudaki çabalarımızı adeta boşa çıkarıyor” dedi.
Keçeci, tarifeli uçuşların iptali konusunda THY ile iletişime geçtiklerini ve gerekli girişimde bulunmaları amacıyla Denizli milletvekillerine de birer yazı gönderdiklerini söyledi. “Bu durum, ilimizi ekonomisi ve sanayisini ilgilendiren ciddi bir sorun. Bu konuda herkesin seferber olması gerekir” diyen Keçeci milletvekillerine gönderdiği yazıda, “Sizden ricamız THY nezdinde gerekli girişimlerde bulunarak, tarifeli uçuşlarımızın Ramazan ayında iptal olmadan devam etmesini ve özellikle Türkiye Giyim
Sanayicileri Derneği’nin 17 Eylül’deki etkinliğinin yapılabilmesi için o tarihteki akşam uçuşunun gerçekleştirilmesini sağlamanızdır. Bu konuda gerekli duyarlılığı göstereceğinizden emin olduğumuzu belirtir, Denizlimiz için göstereceğiniz gayretlerinizden ötürü şimdiden teşekkürlerimizi sunarız” ifadelerine yer verdi.

(İHA)

Share