logo

20 Eylül 2007

Dostluk yorganı öğrencilere burs olarak dönecek

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Kadın Platformu üyesi hanımlar tarafından yapılan dostluk yorganı Belediye Başkanı Fikret Akova’ya teslim edildi.
Geçen yıl bayanların el emeği ve göz nuru dökerek hazırladıkları yorgan, İstanbul’da yapılan Burhaniyeliler gecesinde yapılan açık arttırma ile satılarak elde edilen gelirle Burhaniyeli gençlere burs verilmişti. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da hummalı bir çalışma yapan Hatice Sezak, Hatice Sarıkaya, Leman Kurugül, Sevim Dirlik, Şemsi Ceylan, Yeşim Korkmaz, Tülay Çevik, Aliye Çolak, Güler Akıncı, Süheyla Kardeş, Ayşe Metin, Işıl Namsan ve Nebiye İşçen isimli bayanlar tarafından ikincisi hazırlanan yorgan Burhaniye Belediye Başkanı Fikret Akova’ya teslim edildi.
Bayanlar tarafından hazırlanan yorganı makam odasında teslim alan Başkan Akova, “Hayatımızın her aşamasında anamız, bacımız, eşimiz olarak biz erkeklerin yanında olan ve bizlerin başarısı için çalışan kadınların haklarını ne yaparsak yapalım ödeyemeyiz. Bugün yine yaptıkları özverili çalışmaları ile yanımızdalar. Bugün burada bize el emeği ve göz nuru ile yaptıkları yorganı getirdiler. Biz de bu yorganı geçen yıl olduğu gibi bu yı lda açık arttırma yolu ile satarak öğrencilerimize burs olarak dönüşümünü sağlayacağız. Ben bu yorganı hazırlayan tüm bayanlarımıza güzel emekleri ve düşüncelerinden dolayı sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

(İHA)

Share