logo

05 Haziran 2013

Denizli’nin Kahramanları Gençlerle Buluştu

Denizli Belediyesi’nin hazırladığı ‘Denizli’nin Kahramanları’ adlı interaktif müzikal oyun lise öğrencileri için sahnelendi.

Denizli’de sinema, tiyatro, televizyon ve medya dünyasından ünlü isimlerin katılımıyla galası gerçekleştirilen ‘Denizli’nin Kahramanları’ adlı interaktif müzikal oyun bu kez lise öğrencileri için sahnelendi. Denizli Belediyesi tarafından Server Gazi, Merkez Efendi, Müftü Ahmet Hulusi Efendi ve Fatma Yıldız gibi Denizli'nin tarihi kahramanlarını gelecek nesillere taşımak amacıyla hazırlanan ve Türkiye'nin ilk interaktif müzikal tiyatrosu olan ‘Denizli'nin Kahramanları’ adlı oyunu Anafartalar Lisesi’nden gelen yaklaşık 500 öğrenci soluksuz izledi.

Hummalı bir çalışma sonucunda hazırlanan, kostümleriyle ışık ve ses efektleri ile farklılığını hemen hissettiren oyun öğrenciler tarafından büyük beğeni topladı. Sık sık öğrenciler tarafından alkışlanan oyunun bir bölümünü Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da izledi.

Projenin önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirten Başkan Zolan, “Biz bu proje ile gençlerimize ulaşmak istiyoruz. Server Gazi, Merkez Efendi, Müftü Ahmet Hulusi Efendi ve Fatma Yıldız gibi Denizli'nin tarihi kahramanlarını gelecek nesillere taşımak amacıyla hazırlanan bu gösteri bizim de değerlerimiz var anlamını taşıyor. Kentimizin kahramanlarını çocuklarımıza, gençlerimize anlatmak, tarihi kahramanlarımızı gelecek nesillere aktarmak istiyoruz. Bunu yaparken de farklı bir yol seçelim istedik. Böylesi bir iş ortaya çıktı. Oyun sonrası gençlerimizden aldığımız tepkiyi görünce doğru bir iş yaptığımızı anladık. Hepsi beğenilerini ve teşekkürlerini iletti. Oyunu elimizden geldiğince çok gencimize izletmeye gayret göstererek onlarda bir farkındalık yaratmak amacındayız. Oyuna emek veren herkese teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

(İHA)

Share