logo

15 Temmuz 2013

Denizlili Vergi Rekortmeni Özel Helikopterle Hastane Bahçesine İndi

Denizli’de vergi rekortmenleri arasında bulunan iş adamı Ceyhan Saldanlı, Fethiye’deki yazlığına özel helikopteriyle geldi.

Denizlili iş adamı Ceyhan Saldanlı ve eşini taşıyan özel helikopter Fethiye’de bir başka helikopter pisti olmayınca Fethiye Devlet Hastanesi bahçesine iniş yaptı.

Denizli’de 2012 yılı gelirler vergisi rekortmenleri arasında ilk iki sırayı; 33 yıl önce, bugünün 6 bin lirasına denk gelen sermayeyle ortaklık kuran ve halen enerji dağıtım, mermer, gıda ile iletişim sektörlerinde faaliyet gösteren Bereket Enerji’nin ortakları Ceyhan Saldanlı ile Ali Yağlı alırken, elektrik mühendisi olan ikili, 1980 yılında bugünün 6 bin TL’sine denk gelen sermaye ile kiralık bir fabrika binasında Elsan Elektrik Firmasını kurdu. 1990’lı yılların başında hidroelektrik santralleri kurmaya başlayan Saldanlı ile Yağlı, bugün yurt genelinde 16 hidroelektrik santrali, 3 ayrı bölgedeki rüzgar enerjisi santralleri ile elektrik de üretiyor. Sahibi oldukları Bereket Enerji, Denizli, Aydın ve Muğla’nın ardından, geçen aralık ayında İzmir ve Manisa’nın elektrik dağıtımını aldı. Grubun lokomotifi ise enerji sektörü oldu. Mermer, gıda ve iletişim sektörlerinde de faaliyet gösteren şirketlere sahip Bereket Enerji Grubu, 1 milyar 500 milyon TL öz sermayeye ulaştı.

Ceyhan Saldanlı ile Ali Yağlı, 33 yıllık yolculukta Denizli’nin vergi rekortmeni olmanın gururunu yaşarken, Denizli’de 1 milyon 854 bin lira gelir vergisi ile rekortmen olan Ceyhan Saldanlı eşi Hatice Saldanlı ile birlikte Fethiye’deki yazlıklarına özel helikopterle geldi. Fethiye’de özel helikopterin ineceği bir başka pist bulunamayınca Saldanlı Fethiye Devlet Hastanesi helikopter pistine indi.

Fethiye AYDEM Müdürü Ali Karabıyık’ın karşıladığı Ceyhan Saldanlı tatile geldiğini söylerken, devlet hastanesi çevresindeki vatandaşlar özel helikopterin hangi amaçla iniş yaptığını anlamaya çalıştı.

(İHA)

Share