logo

21 Kasım 2007

Denizlili esnaflarda mavi bayrak dönemi başlıyor

Denizli Belediyesi, Yerel Gündem 21 (YG 21) Kadın Meclisi, “Sağlıklı ve mutlu olmak istiyorum, mahallemi denetliyorum” sloganıyla esnafları ziyaret ederek örnek gösterilen esnaflara mavi bayrak uygulamasını başlattı.
YG 21 Kadın Meclisi, gönüllü kadın zabıtalar, Çevre Grubu, Sağlık Grubu ve Denizli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü işbirliğiyle 55 mahalledeki tüm esnafları proje için ziyaret edilmeye başlandı. İlk olarak Fatih Mahallesi’ndeki esnafları ziyaret eden gönüllüler, kıraathaneler, berberler, lokantalar, bakkallar, fırınlar başta olmak üzere faaliyetini sürdüren tüm işyerleri 3 grup halinde ziyaret edildi. Burada önce, esnafın olumlu yönleri görülüp teşekkür edilirken, sorunları dinlendi. Sonra yanlışlıkları uyarı amaçlı ve istek olarak iletildi. Yaklaşık 6 saat süren denetimlerde mahalledeki esnafların büyük çoğunluğu ziyaret edildi. Birçok esnaf çalışmayı yerinde bularak memnuniyetini bildirdi.
Denetimlere katılan Kadın Meclisi Başkanı Fatma Kılınç, uygulama hakkında bilgi verdi. Ziyaret sırasında kesinlikle cezai işlem uygulanmadığını söyleyen Kılınç, “Amacımız, sağlıklı nesil, sağlıklı çevre, bilinçli esnaf ve bilinçli toplum görmek için bu çalışmayı başlattık. Kısa sürede 55 mahalledeki tüm esnafları ziyaret edeceğiz. ‘Sağlıklı ve mutlu olmak istiyorum, mahallemi denetliyorum’ sloganıyla çıktığımız bu yolda, mavi bayrak uygulamasını da başlatıyoruz. Örnek gösterilen esnaflarımızın işyerleri girişine mavi bayrak asacağız. Böylece, vatandaşlar örnek esnafları destekleyebilecek” dedi.

(İHA)

Share