logo

24 Kasım 2007

Denizli’de sivrisinekle mücadele çalışması

Denizli Belediyesi tarafından sivrisineklere karşı kış mevsimi ilaçlama çalışmaları başlatıldı.
Denizli Belediyesi’ne bağlı Sağlık İşleri Müdürlüğü, soğuk hava koşullarının hakim olduğu dış ortamdan korunmak için PTT menhollerine gizlenen sivrisineklerle etkin mücadelesini sürdürüyor. Denizli Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 5 kişiden oluşan ilaçlama ekibi, kış dönemi ilaçlamasına Anafartalar Mahallesi’ndeki PTT menhollerinden başladı. Ekipler, çevreye zarar vermeyen Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı insektisit ilaçlar kullanarak
çalışmalarını sürdürüyor. Denizli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Uzman Doktor Günay Kanber, yaz aylarında sivrisineklere karşı başlatılan mücadelenin, kışın da sürdürüldüğünü söyledi. Sivrisineklerle kışın mücadele edilmemesi durumunda Şubat ayında tekrar çoğalıp etkin hale geldiğini ifade eden Kanber, “Vatandaşların daha rahat bir yaz geçirmesi için kışın da ilaçlama yapılmalıdır. Denizli Belediyesi, 3 bin 200 PTT menholünü önce haritalama çalışması yaptı, sonra sivrisinekle mücadeleye başladı.
Anafartalar Mahallesi’nde başlayan çalışmalar, 55 mahalleye yayılacak. 15 günde bir yapılacak ilaçlama çalışmaları 4 ay sürecek” dedi.

(İHA)

Share