logo

24 Şubat 2007

DENİZLİ’DE SANAYİ BÖLGELERİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI ARTTIRILDI!

Denizli Belediyesi, sanayi bölgelerindeki alanlarda rutin temizliğe ek olarak 15 kişiden oluşan ekip oluşturarak temizlik çalışmasına başladı.
Denizli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, bahar mevsiminin yaklaşması ve havaların iyileşmesiyle birlikte sektörel olarak bazı sanayi kuruluşlarının atıklarında artış görülmesinden dolayı 15 kişi ve 5 iş makinesinden oluşan temizlik ekibi oluşturdu. Her gün yapılan rutin temizlik işlerine ek olarak, 1.2. ve 3. sanayi bölgelerindeki boş alanlarda ve çevreyi kirleten atıkları temizlenmesine başlandı. Otomobil tamircilerinin yoğun olarak bulunduğu 3. Sanayi Sitesi’ndeki kirletilen boş alan tamamen temizlenirken, yaklaşık bin metrekare alandan 2 kamyon dolusu hurda otomobil lastiği, sanayi atıkları, pet şişe ve çöp atıkları çıktı.
Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Oğuz, temizlik çalışmalarını yerinde inceledi. Bahar mevsiminin yaklaşmasıyla sektörel olarak sanayi kuruluşlarından normalin üzerinde atık oluşacağını ifade eden Oğuz, ”Buradaki temizlik çalışmaları düzenli olarak yapılıyor. Rutine ek olarak bir de 15 kişiden oluşan temizlik ekibi oluşturduk. Ekiplerimiz, sanayi sitelerindeki boş alan ve çevresinde oluşan atıkları temizleyecek. Haftada 1 kez 1-2 ve 3. sanayi siteleri taranarak temizlik yapılacak. Bu arada, çevreyi istemeyerek de olsa kirletenlerin, ALO 153 aracılığıyla bize bildirilmesini istiyoruz. Tüm işletmecilerimizden çevreye karşı duyarlı olmasını bekliyoruz” dedi.
(İHA)

Share