logo

24 Haziran 2013

Denizli’de Halk Oyunları Festivali Başlıyor

Denizli Belediyesi tarafından bu yıl 13'üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Halk Dansları Festivali 24 Haziran'da başlıyor.

Denizli Belediyesi tarafından bu yıl 13'üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Halk Dansları Festivali, 24 Haziran tarihinde kortej yürüyüşü ile başlayacak. Festival hakkında bilgi veren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, bu yıl festivalin çok renkli olacağını ve Denizli merkezi dışında ilçelerde de festival coşkusu yaşanacağını ifade etti. Konu ile ilgili olarak Denizli Belediyesi Encümen Salonu'nda yapılan toplantıya Belediye Başkanı Osman Zolan, Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüdaverdi Otaklı, PAHOY yetkilisi Deniz Semerci ve dansçılar katıldı.

13. Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne 15 ülkeden 500’e yakın dansçının katılacağını belirten Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, "Dünyanın farklı ülkelerinden gelecek olan dansçılar halk dansları ile Denizli’yi şenlendirecekler. Festivale Özbekistan, Kosta Rica, Endonezya, Gambia, Hindistan, Moldova, Macaristan, Romanya, Sırbistan, KKTC, Slovakya, Taylad, Ürdün, Ukrayna ve Denizli’den 500’e yakın dansçı katılacak. 24 Haziran'da başlayacak olan festival, 29 Haziran tarihinde yapılacak olan gala ile sona erecek. Bu yıl ilk defa Denizli merkezin dışında festival Honaz, Buldan, Acıpayam, Tavas ve Çivril’de de yapılacak" dedi.

(İHA)

Share