logo

06 Haziran 2013

Denizli’de Eylemde Bomba Paniği

Denizli’de, beş gündür devam eden eylemlerin adresi olan Çınar Meydanı’nda bomba ihbarı yapılması üzerine alan boşaltıldı. Olay yeri inceleme ve bomba imha uzmanları alanda arama yaptı.

Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olaylar devam ederken, Denizli’de de 5 gündür vatandaşlar Delikliçınar Meydanı’nda yaşanan olaylara destek veriyor. Her akşam toplanan ve yürüyüş yapan grupla polis arasında şimdiye dek herhangi bir olay yaşanmazken, hem eylemcilerin hem de polisin sağduyulu davranması herkesin takdirini topluyor. Dün gece geç saatlerde eylemlerine devam eden grubun bulunduğu Delikliçınar Meydanı’na bomba ihbarı yapılması paniğe neden oldu. Gece boyunca slogan atan grubun bulunduğu alanda bomba olduğu ihbarını alan polis alanı boşaltarak güvenlik şeridine aldı. Yürüyüş yapan grup meydana geldiğinde eylemcileri alana sokmayan polis ekipleri çevrede bomba aradı. Bu sırada eylemcilere seslenen Denizli Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Ulutaş, alanda bomba ihbarı yapıldığını belirterek herkesin sakin olmasını istedi. Denizli’de 5 gündür eylemlerin aralıksız devam ettiğini kaydeden Ulutaş, şöyle konuştu: "Denizli’de eylemlerde herhangi bir olay yaşanmaması bizi örnek bir il haline getirdi. Diğer illerde yaşanan kötü olaylar sizlerin ve bizlerin sayesinde yaşanmadı. Bu güzel durum kesilmesin. Düşüncelerinizi meydanda oturup anlatabilirsiniz. Ancak, Çınar Meydanı ile ilgili yapılan bir bomba ihbarı var. Olay yeri inceleme ve bomba imha uzmanları alanda arama yapıyor. Ben hepinizden anlayış bekliyorum. Bu olay ciddi olabilir. Kimseye bir şey olmaması adına bu alanı inceleyelim daha sonra eyleme devam edin.’’

Konuşmanın ardından ekipler alanda detaylı bir inceleme yaptı. Özellikle çöp kutularının yanında bulunan siyah poşetleri inceleyen ekipler alanda bombaya rastlayamadı. Alanda bir olumsuzluğun bulunmadığının anlaşılması üzerine Denizli Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Ulutaş, yeniden eylemcilerle konuşarak herkesin sağduyulu bir şekilde eylemlerine devam edebileceğini söyledi. Olayın ardından alan büyük ölçüde boşalırken meydanda kalan küçük bir grup sabaha kadar oturma eylemine devam etti.

(İHA)

Share